Fantasy, Książki, Nowości

Łowcy: przyjemna lektura fantastyczno-przygodowa

Łowcy: przyjemna lektura fantastyczno-przygodowa

“Łowcy”, Miroslava Zambocha to lektura bardzo wciągająca, o wartkiej akcji i ciekawej fabule. Historia, opowiada o podróżach w czasie, które stały się możliwe, w przyszłości. Główny bohater, to naukowiec, Mark Twilli. Jaką walkę, będzie musiał stoczyć Mark?

Dinozaury i ludzie – walka o dominację i przetrwanie

Mark, dokonuje odkrycia, które zmieni postrzeganie rzeczywistości. To jedna z niewielu, nieodkrytych tajemnic, w czasach głównego bohatera. Postanawia on swojej wiedzy, nie upubliczniać. Jedyna osoba, która poznała tajemnicze współrzędne, doprowadza do niespodziewanego zwrotu akcji. Rozpoczyna się walka – nie tylko z potworami, ale również, pomiędzy ludźmi. W książce, poruszane są nie tylko aspekty fantastyczne i futurystyczne, ale również przygodowe, psychologiczne czy społeczne.

Pomimo tematyki fantastyczno-przygodowej, powieści nie można nazwać naukową ani wymagającą. Miroslav Zamboch, stworzył lekturę, którą czyta się szybko i bezproblemowo. Czytelnik, nie musi wykazywać się wiedzą z zakresu fizyki, psychologii czy historii, aby zrozumieć sens tekstu. To przyzwoita pozycja, dla młodzieży i dorosłych. Pokochają ją fani powieści przygodowych i lekkiej fantastyki. Choć powieść nie jest wymagająca, z pewnością jest niezwykle ciekawa, a poruszane wątki, pasjonujące.

Dobór bohaterów, wpływa pozytywnie na odbiór tej przyjemnej lektury. Czytelnik, z łatwością utożsamia się z główną postacią i angażuje się w walkę z wrogami Marka. Myśli i odczucia bohatera, oddane są w sposób bardzo szczegółowy. Zestawienie tych psychologicznych rozmyślań, z ciekawą akcją, powoduje, że od lektury nie sposób się oderwać. Czytelnicy książki, jednogłośnie potwierdzają, że Łowcy to typ lektury, pochłanianej jednym tchem.

Miroslav Zamboch – o autorze

Miroslav Zamboch to czeski pisarz, specjalizujący się w gatunkach fantasy i science fiction. Sam, z wykształcenia jest fizykiem. Tematyka podróży w czasie i przestrzeni, jest więc autorowi znana. Jego powieści, przyjmowane są ciepło, w gronie fanów literatury fantastycznej i przygodowej. W Polsce, powieści tego autora, wydawana są przez wydawnictwo Fabryka Słów. Najważniejsze powieści, w dorobku autora, to:

  • „Sierżant” – 2005
  • „Mroczny zbawiciel t. I” – 2008
  • „Mroczny zbawiciel t. II” – 2009
  • „Wylęgarnia. Śmierć zrodzona w Pradze” – 2009
  • „Wylęgarnia 2. Królowa śmierci” – 2009
  • „Łowcy” – 2010
  • „Percepcja” – 2010

Powieści tego autora, to lektury niezwykle wciągające. Futurystyczne, często przerażające wizje, przedstawiane są w sposób bardzo przystępny. Miroslav Zamboch kreuje świat, do którego chce się wracać, pomimo mroku, jaki w nim panuje.